НБУ дозволило банкам більше працювати з валютою


Правління Національного банку розширило можливості банків для проведення власних операцій з іноземною валютою на міжбанківському ринку.

Про це повідомляє прес-служба регулятора.

Як наголошується, Нацбанк підвищив розмір дозволеного сальдо купівлі-продажу банками іноземних валют та банківських металів протягом одного робочого дня з 0,5% до 1% від розміру регулятивного капіталу.

“Це надасть банкам більш широкі можливості для управління своєю валютною ліквідністю, дозволить Нацбанку зменшити присутність на валютному ринку, а також підвищить спроможність ринку в цілому самостійно шукати баланс”, – пояснив заступник голови НБУ Дмитро Сологуб.

Як уточнив заступник голови Національного банку Олег Чурій, внаслідок цього кроку банки зможуть збільшити максимальний ліміт нетто-купівлі валюти на міжбанку з поточного рівня приблизно 22 млн доларів до 44 млн доларів на день.

Також Національний банк уточнив умови купівлі валюти резидентами для здійснення розрахунків з нерезидентами за імпорт товарів або послуг, який здійснюється без їх увезення із-за кордону на територію України.

“Відтепер клієнти-резиденти зможуть купувати валюту не лише у тому випадку, коли така продукція використовується для власного споживання за межами України, а й для використання на підставі укладених договорів”, – йдеться у повідомленні.

Нагадаємо, Національний банк України зберіг облікову ставку на рівні 12,5% річних.

Поділитися:
Адміністрація сайту може не поділяти точку зору авторів статей і відповідальності за зміст матеріалів не несе.
Використання будь-яких матеріалів сайту дозволяється за умови посилання (для інтернет-видань - гіперпосилання) на сайт www.groshi.kh.ua © 2017